• Budowa Strony WWW

    2010-2022 · STRONIT · BUDOWA STRON INTERNETOWYCH · ETAPY TWORZENIA · BUDOWA STRONY WWW

Etapy Tworzenia Strony WWW

Jaki jest proces tworzenia, zamówionej strony internetowej ?

Podpisanie Umowy

Na podstawie otrzymanych materiałów, wizji i pomysłu, przygotowywana jest oferta na wykonanie wraz z wyceną.

Projekt Wstępny

W przeciągu kilku najbliższych dni od podpisania umowy, zostanie przedstawiony wstępny projekt strony.

Nałożenie Poprawek

W razie potrzeby jakichkolwiek zmian dokonywane są wskazane modyfikację, aż do osiągnięcia satysfakcji.

Publikacja Strony

Po akceptacji projektu oraz uregulowaniu należności następuje umieszczenie witryny w sieci Internet.

Planowanie Budowy Strony Internetowej

Na samym początku najbardziej kluczowe jest zrozumienie potrzeb klienta.

Identyfikacja i analiza tego, czego dokładnie potrzebuje klient, pomaga w znalezieniu idealnego rozwiązania. Liczą się tutaj główne cele, które klient chce osiągnąć, oraz główna grupa docelowych odbiorców, którzy mają zostać przyciągnięci do strony internetowej.

Ustala się, jak będzie wyglądała architektura strony www, jaki będzie podział elementów na poszczególnych stronach i jakie technologie będą potrzebne.

W tym momencie tworzona jest również całościowa mapa strony, która służy do opracowania spójnego, łatwego do zrozumienia systemu nawigacyjnego.

Projektuje

Projektowaniem stron internetowych zajmuję się od 2010 roku. Przez te lata nie tylko świat poszedł do przodu, ale i technologie związane z web designem. Siłą rzeczy muszę być zawsze na bieżąco z nowymi trendami. Posiadana wiedza, zdobyte doświadczenie oraz kreatywne podejście do zadań, pozwalają mi tworzyć indywidualne, spersonalizowane projekty dostosowane do Klienta, jego potrzeb i profilu działalności.

Web Designer

Jako web designer i grafik w jednej osobie, tworzę strony od samych fundamentów, czyli rozplanowania i wstępnego projektu, który, następnie, po dopracowaniu, jest realizowany. Można powiedzieć, że jestem jednocześnie architektem i wykonawcą. Dbam o to, aby grafika, treść i kolorystyka współgrały z sobą, a nie się kłóciły, aby witryna działała poprawnie, przyciągała uwagę i była intuicyjna i maksymalnie praktyczna.

Web Developer

Głównym zadaniem web developera, jest odpowiedni dobór języka, jakim witryna ma być napisana. Czy to ma być HTML, HTML5, JavaScript, CSS, czy miks wszystkich wymienionych, to decyzja szefa budowy. Web developer, to właśnie ktoś taki – szef budowy, ale bez kasku, za to z głową pełną pomysłów. Dobór odpowiednich narzędzi jest dla mnie bardzo ważny. Za każdym razem jest to decyzja indywidualna, podyktowana wieloma czynnikami, w tym oczekiwaniami Klienta.

Koduje

Współczesne portale, nie ważne czy to będzie klasyczna firmowa wizytówka internetowa czy e-sklep, powinny być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również w pełni funkcjonalne. Co to oznacza? Między innymi przystosowanie stron do, wszechobecnych w naszym życiu, urządzeń mobilnych (tablety, smartfony). Od lat już tworzę innowacyjne, responsywne realizacje, które automatycznie przeskalowują się, dopasowując do ekranu sprzętu, na którym są wyświetlane.

Tworzenie Strony WWW i Kodowanie HTML CSS JS

Tworzenie strony www ma kluczowe znaczenie dla użytkownika. Konieczne jest więc upewnienie się, że strona www będzie atrakcyjna dla odwiedzających.

Kodowania jest punktem, w którym tworzona jest rzeczywista strona, a elementy graficzne używa się do stworzenia funkcjonalnej strony www.

Przy pisaniu kodu strony internetowej wykorzystuje się technologie takie jak HTML, CSS i JS. Proces ten dzieli się na dwie części: frontend i backend.

Frontend, jak sama nazwa wskazuje, to rozwój strony internetowej, którą widzą użytkownicy w wyszukiwarce, a backend z kolei odnosi się do rozwoju strony www związanej z zapytaniami do bazy danych i serwera.

Testowanie i Optymalizacja

W trakcie tego etapu wykonuje się się takie testy jak: test funkcjonalności, test użyteczności, test wydajności itp. Dzięki nim, klient może być pewny, że jego nowa strona jest gotowa. Następnie należy upewnić się, że strona www jest sprawna i że nie występują żadne błędy, ani problemy.

Dodatkowo oferuję wsparcie w zakresie optymalizacji SEO. Dzięki tymu strona lepiej się pozycjonuje i jest częściej odwiedzana przez potencjalnych klientów.

W końcu przychodzi czas na wdrożenie strony internetowej. W tym momencie zostaje ona przesłana na serwer (lub hosting) za pomocą protokołu FTP. Umieszczenie oraz przeniesienie plików odbywa się w ramach realizacji projektu.

Ile Trwa Budowa Strony Internetowej?

To ile trwa tworzenie strony internetowej w dużej mierze zależy od specyfikacji projektu oraz terminu dostarczenia treści przez Klienta. Jeśli wszystkie niezbędne do budowy strony www materiały takie jak teksty i zdjęcia są skompletowane to proces tworzenia strony internetowej powinien zakończyć się w wyznaczonym czasie.
Dokładne określenie czasu potrzebnego na wykonanie strony internetowej zależy od poziomu skomplikowania, projektu graficznego i funkcjonalności - dla przykładu:

Strona Firmowa

Czas Tworzenia 14 dni

Spersonalizowana strona internetowa do 5 podstron z indywidualnym projektem graficznym wraz z SEO i RWD. Zawierająca stronę główną, szerszą ofertę oraz kontakt.

Strona Internetowa z CMS

Czas Tworzenia 21 dni

Profesjonalna strona www do 5 podstron z projektem graficznym oraz panelem zarządzania treścią CMS. Zawierająca stronę główną, szerszą ofertę i kontakt.

Mocna Strona WWW

Czas Tworzenia 30 dni

Rozbudowana strona do 10 podstron z efektownym projektem graficznym oraz CMS'em. Zawierająca opisy, prezentacje firmy, rozszerzoną ofertę, kontakt.

CHCESZ SIĘ PRZEKONAĆ NA CO MNIE STAĆ?

· Komunikacja · Spotkania · Współpraca · Kontakt ·

Jeżeli zechcesz spotkać się ze mną osobiście, chętnie odwiedzę Cię w dogodnym dla Ciebie miejscu. Jeżeli jednak nie zaistnieje taka potrzeba, wszelkie kwestie związane z Twoją nową stroną internetową, możemy omawiać przez telefon lub zdalnie (w ten sposób działam w 80% przypadkach zleceń, które realizuje!). Zapraszam do kontaktu po więcej informacji, oferte współpracy oraz do zapoznania się z wybranymi projektami wykonanymi w latach 2010-2022.

Napisz i Zagadaj
12

Lat Doświadczenia

239

Ukończonych Projektów

Million

Napisanych Linii Kodu

25

Nagród i Wyróżnień

Informacje Kontaktowe

Wyślij Wiadomość lub skorzystaj z formularza: info.stronit@gmail.com / daron.drk@gmail.com

Wolisz porozmawiać, dowiedzieć się czegoś więcej?

Zadzwoń i Zagadaj już teraz: + 48 531 036 753 (kontaktować telefonicznie można się od pon do pt w godz. 9-17) osoba kontaktowa Dariusz Śliwiński

Siedziba: 87-100, Toruń 53.020°N i 18.609°E.

Strona Internetowa: www.stronit.pl

Zaprezentuj się ze swojej
najlepszej strony

Dobry design, wyznaczający ramy sukcesu jest w Twoim zasięgu.